Kreatívne pondelky v múzeu pokračujú aj v roku 2016

Liptovské múzeum v Ružomberku zrealizovalo v pondelok 21.12. 2015 v poradí už dvadsiate tretie tohtoročné podujatie Múzeum pre seniorov, ktorého hlavnou témou boli ľubovoľné vianočné predmety zhotovené rôznymi technikami – štrikovanie, šitie, lepenie, falošný patchwork, skladanie servítkov na vianočný stôl. Popri práci si dámy pri dobrej kávičke a šálke čaju povymieňali tvorivé skúsenosti a recepty. Podujatie bolo ďalšou z aktivít Liptovského múzea, ktorými sa zaradilo do Ružomberského adventného kalendára 2015.

Nakoľko Múzeum pre seniorov má už – dá sa povedať – svoju stálu klientelu, ale stále pribúdajú noví záujemcovia, chceli by sme preto v tejto už päťročnej tradícii pokračovať aj v budúcom roku 2016. Aj teraz máme pripravených niekoľko nových a zaujímavých nápadov.
Prvé novoročné tvorivé stretnutie pri čaji z cyklu Kreatívne v múzeu je naplánované tak, ako je už zaužívané, na párny pondelok – už 4.1.2016 o 9.00 hod. Po vzájomnej dohode prítomných dám sa naučíme novú techniku – tzv. studený porcelán.

Existuje niekoľko receptov na výrobu „porcelánovej“ tvarovacej hmoty – my budeme pracovať s tým najjednoduchším. Potrebujeme: 2 diely sódy bicarbóny, 1 diel kukuričného škrobu (GUSTIN), 1 diel vody. Uvariť – cca 1 min. Studenú hmotu môžeme prifarbiť potravinárskym farbivom a tvarovať.

Nasledujúci nepárny pondelok – t.j. 11.1.2016 bude pokračovať podujatie Múzeum pre seniorov. S radosťou privítame každého, kto má čas a chce v múzeu stráviť príjemné tvorivé chvíle.

kvm-studeny-porcelan-4-1-2015-plagat