Do múzea s babičkou za poznaním a zábavou

v pondelok s babkou do muzea

 

tvorivá dielňa z cyklu Múzeum pre seniorov

Liptovské múzeum v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravuje na  každý pondelok počas letných prázdnin inovované tradičné  kreatívne podujatie DO MÚZEA  S BABIČKOU ZA POZNANÍM A ZÁBAVOU,  ktoré je verejnosti známe už takmer  desať rokov ako tvorivá dielňa pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov.

Prázdninové pondelkové stretnutia sa budú niesť v duchu tvorivosti, zábavy a poznania,   preto pozývame všetkých záujemcov – dospelých, seniorov ale aj deti do Liptovského múzea v Ružomberku, kde sa dozvedia  niečo z histórie a činnosti múzea, alebo navštívia jednu expozíciu či aktuálnu výstavu a kreatívne  sa zabavia na tvorivej dielni.

Podujatia, na ktoré je potrebné priniesť si pomôcky a materiál sa  začínajú vždy o 9:00 hodine a stoja 1,50€/os.

V pondelok 19.7. 2021 budú dospelí a staršie deti  na tvorivej dielni vyšívať a zhotovovať vianočné gule či iné ozdoby, na výrobu ktorých treba : tenkú Kanavu na vyšívanie (cca 30-40 cm), polystyrénovú guľu, dná z nápojových plechoviek, ihlu, vyšívacie nite (Perlovka, Mulinka), nožnice, ozdobné stuhy , pevné lepidlo Pritt.

Príprava vyšívaných vianočných ozdôb je náročná na čas, preto s touto technikou  začíname už v lete. Po jej zvládnutí môžu záujemcovia pokračovať v zhotovovaní ozdôb aj doma.

Mladšie deti, ktoré nebudú pracovať s dospelými, si môžu do múzea priniesť svoju obĺúbenú hračku, s pomocou ktorej sa hravou formou dozvedia: čo je to múzeum, na čo slúži, čo sa v múzeu robí, kto tu býva, či nebýva, kto tu pracuje, … a aj sami si vyskúšajú možnosť  stať sa na chvíľu múzejníkmi.

Veríme, že vás naša pozvánka zaujala a prídete medzi nás.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Liptovské múzeum.