POZVÁNKA

Liptovské múzeum v Ružomberku pozýva všetkých záujemcov o kreatívne tvorenie na ďalšie dve pondelkové stretnutia z cyklu Kreatívne v múzeu a Múzeum pre seniorov, ktoré sa teraz budú niesť v znamení tradičných remesiel – práci s drôtom.

foto 2

Pondelok 8.7.2024 bude zameraný na techniku Ganutell , čo je práca s drôtom a niťami, z ktorých si môžeme vyrobiť zaujímavé dekorácie, kvety, šperky, či iné ozdoby. Je treba priniesť si pomôcky a materiál: tenký ale pevný drôt, tenkú ihlicu s okom (ako na ražniči), korkovú zátku, štikacie kliešte, farebné nite na vyšívanie (Perlovku, Mulinku), nožnice, perličky, korálky, tavnú pištoľ, zelenú floristickú pásku (alebo zelený krepový papier a lepidlo), úzku zelenú stužku (0,5 – 0,7cm).

Ďalší pondelok 15.7.2024 sa budeme venovať drôtovaniu, opletaniu fliaš, či výrobe drobných ozdôb z drôtu.
Vítaný je každý, kto má čas a chuť tvorivo stráviť príjemné letné dopoludnie v múzeu.
Tešíme sa na Vás.

KvM Ganutell