TS – TD MpS – 3.6.2019

Pozývame Vás a všetkých kreatívnych záujemcov do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na ďalšiu tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov.

Na posledných dvoch podujatiach sme začali šiť a zhotovovať dekoračné postavičky – bábiky z nylonových pančúch. Na treťom stretnutí, ktoré bude tak ako obvykle, v pondelok 3.6.2019 v dopoludňajších hodinách od 9.00-11.00 hodiny sa pokúsime bábiky dokončiť. Kto nemá záujem o túto aktivitu, môže podľa vlastného uváženia pracovať s iným materiálom  (papier, špagát, pedig, vlna, … )

Na pančuchovú bábiku potrebujeme: silonku, výplň (Vatelín), ihlu, niť, nožnice, farebnú látku, čipku, drôt (na ruky), vlnu (na vlasy),  tavnú pištoľ, stuhu, žmurkacie oči (alebo 2 veľké biele gombíky+ farby),  štetec, umelé riasy na mihalnice, šminky (rúž, tiene, púdrenku  či farebné kriedy) .

Vítaný je každý, kto má čas a chuť tvorivo stráviť príjemné dopoludnie v múzeu.

Foto: z archívu LMR                         TD MpS – Pančuchová bábika – 28.5. 2019