TS – Múzeum v kufríku – v ZŠ Ľubela 9.5.2019 – vyhodnotenie

Múzeum v kufríku (v ZŠ Ľubela 9.5. 2019) -vyhodnotenie

Vo štvrtok 9.5. 2019 opäť navštívili pracovníci Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja)  –

Mgr. Rastislav Molda, PhD.,   Mgr. Beata Vrlíková, Marianna Janigová a Mgr. Ľubica Drusková  v rámci ponuky MÚZEUM V KUFRÍKU  základnú školu v Ľubeli. Žiaci I. stupňa ZŠ s nimi na pôde školy  absolvovali 3 tvorivé dielne –  druháci vyrábali krepovú bábiku, tretiaci si uplstili malý prívesok pre mamičku na Deň matiek a štvrtáci pri príležitosti výročia školy zhotovili gratulačné knihy, ktoré ozdobili quillingovým kvietkom.

Žiaci 8. ročníka sa zúčastnili prednášky  Štúrovci, v rámci ktorej sa pokúšali prečítať a pracovať s časťou archívneho textu.

Spolu všetkých aktivít sa zúčastnilo 77 detí a 4 učiteľky.

Foto (so súhlasom vyučujúcich ) : z archívu LMR