TS – MpS – Vianočné ozdoby a dekorácie 3 – 3.12.2018

Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :      pondelok 3.12. 2018
Miesto konania:         Liptovské múzeum v Ružomberku

Pozývame Vás a všetkých záujemcov do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na vianočné Múzeum pre seniorov. Je to prvé z podujatí, ktorými sa Liptovské múzeum zapojilo do Ružomberského adventného kalendára 2018.

Na predošlých tvorivých dielňach pre verejnosť sme sa vianočnej tématike už venovali . V pondelok 26.11. 2018 sme z rozmanitej ponuky vianočných ozdôb a dekorácií pomocou rôznych techník a materiálu vyrábali vianočné gule, betlehemské a dekoračné postavičky, venčeky, anjelikov, …..
Vo vianočnej téme budeme pokračovať aj počas nasledujúcich decembrových podujatí.
V pondelok 3.12. 2018 si môžeme prírodným materiálom zdobiť adventný či dekoračný venček na dvere, zo šišiek si zhotovíme ozdoby na stromček a z orechových škrupín si môžeme vyrobiť stromček. Podľa vlastného uváženia a výberu dekorácie je potrebné priniesť si pomôcky a materiál: nožnice, tavnú pištoľ, disperzné lepidlo, štetec, stužky, špendlíky, polystyrénový venček alebo polystyrénový kužeľ na výrobu stromčeka, moosgummi, vlnu, rôzne vianočné ozdoby alebo prírodný materiál (kvety, ihličie, šišky, gaštany, orechové škrupiny, pistácie, špagát, škoricu, sušené citrusové kolieska, kúsky škorice, badiánu, a podobne).

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť stráviť príjemné kreatívne dopoludnie v múzeu. Vítaný je každý, bez ohľadu na vek.

Foto: z archívu LMR KvM – Vianočné ozdoby a dekorácie 2 – 26.11.2018