TS – MpS – Pančuchová bábika – 21.1.2019

V pondelok 14.1.2019 sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) opäť zišli dámy na tvorivej dielni pre verejnosť, kde recyklovaním a šitím nylonových pančúch vznikali zaujímavé postavičky. V tejto činnosti budeme pokračovať aj na podujatí Múzeum pre seniorov – v pondelok 21.1.2019 so začiatkom už o 8.30 hodine. Pozvaný a vítaný je každý, kto má chuť krestívne stráviť dopoludnie v múzeu.

Na pančuchové bábiky potrebujeme: silonky, výplň (Vatelín alebo Teviro), ihlu, niť, nožnice, látku, čipku, drôt (na ruky), vlnu alebo konopä (na vlasy prípadne na bradu), tavnú pištoľ, stuhu, žmurkacie oči (alebo 2 veľké biele gombíky prípadne výkres + štetec + farby), umelé riasy na mihalnice, farebné ponožky, rúž, tiene na oči a na líca.

Veríme, že si nájdete čas a prídete medzi nás.

Foto: z archívu LMR KvM – Pančucháčik – 14.1.2019