TS – KvM – Vianočné ozdoby a dekorácie 2 – 26.11.2018

Usporiadateľ:          Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :  26.11. 2018
Miesto konania:     Liptovské múzeum v Ružomberku

Pozývame Vás a všetkých záujemcov do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na ďalšiu tvorivú dielňu pre verejnosť.
Naposledy sme (v pondelok 19.11.2018) zo špagátu a juty vyrábali vianočné postavičky , niektoré z prítomných dám pokračovali v práci s moosgummou pri zhotovovaní anjelika alebo pomocou saténových stúh zdobili vianočné gule a zo siloniek šili krásne pančucháčikové postavičky, ktoré sa krásne vynímali v zimnom venčeku na dverách.

V pondelok 26.11.2018 v obvyklom čase – od 9.00 – 11.00 hod. budeme pokračovať vo vyrábaní vianočných dekorácií a ozdôb. Recyklovaním prázdnych kotúčikov z toaletného papiera si vyrobíme ozdobný venček, ktorý môžeme použiť celoročne – v závislosti od výzdoby. Taktiež z nich a z vlny si vyrobíme ozdobné čiapočky na vianočný stromček. Zo špagátu si môžeme zhotoviť pekného anjelika. Podľa vlastného výberu dekorácie budeme potrebovať: nožnice, tavnú pištoľ, disperzné lepidlo, štetec, WC rolky, pravítko, ceruzku, štipce na prádlo, ozdoby (kvety, ihličie, šišky, špagát, polystyrénový kužeľ + guľu, kartón, stuhu, krajku, jutu a farebnú vlnu.

Veríme, že sa Vám naša ponúkaná aktivita páči a prídete medzi nás. Vítaný je každý, kto má čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu.

Foto: z archívu LMR MpS – Vianočné ozdoby z juty a zo špagátu -19.11.2018