TS – KvM – Textilné vianočné ozdoby -12.11.2018

Názov podujatia :               TEXTILNÉ VIANOČNÉ OZDOBY Múzeum pre seniorov
Usporiadateľ:                      Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :               pondelok 12.11. 2018
Miesto konania:                  Liptovské múzeum v Ružomberku

V utorok 6.11.2018 sa v  Liptovskom múzeu v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) opäť zišli záujemkyne  o tvorivú dielňu pre verejnosť. Toto netradičné utorkové stretnutie bolo tak trošku milým a sladkým prekvapením pre jednu z nich.  Prajeme jej  zdravie, šťastie a veľa chuti a tvorivých nápadov.

Dámy si zopakovali techniku kanzashi pri výrobe malých vianočných ozdôb, dokončovali si výrobky z moosgummi, ktoré nestihli urobiť na poslednom stretnutí, ba priniesli aj nové zaujímavé kreatívne nápady.

Najbližšie tvorenie bude tak, ako je zvykom, v pondelok – 12.11.2018  o 9.00 hod. Nakoľko sa Vianoce rýchlo blížia, budeme pokračovať vo výrobe vianočných ozdôb z textilných stúh.  Naučíme sa zo saténovej stuhy skladať krásneho anjelika – ktorého môžeme použiť na vianočný stromček alebo ako brošňu.

Budeme potrebovať farebné stuhy (2,5 cm, 4 cm a  5 cm), nožnice, ihlu, niť, zapaľovač, tavnú pištoľ, (silikónové lepidlo), korálky, perličky, ozdoby (gombíky, kvietky) a na zdobenie  lepiaci štras.

Veríme, že sa dámy v múzeu cítia dobre a radi privítame aj nových záujemcov. Vítaný je každý, kto má čas a chuť stráviť v múzeu príjemné kreatívne chvíle.

Foto: z archívu LMR                   MpS – Kanzashi vianočné ozdoby – 6.11.2018