TS – KvM – Pančucháčik -14.1.2019

Pozývame Vás a všetkých záujemcov do Liptovského múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na prvú tohtoročnú tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Kreatívne v múzeu.

V pondelok 14.1.2019 si zopakujeme recyklovanie siloniek, ktoré použijeme na zhotovenie netradičných šitých bábik, dekorácií alebo ozdob do venčekov na dvere.

Je potrebné priniesť si materiál a pomôcky: silonku, výplň (Vatelín), ihlu, niť, nožnice, látku, čipku, drôt (na ruky), vlnu (na vlasy),  tavnú pištoľ, dutinku z potravinárskej fólie, stuhu, konopä (na bradu), žmurkacie oči (výkres alebo 2 veľké biele gombíky + štetec + farby),  umelé riasy na mihalnice.

Na tvorivom podujetí Múzeum pre seniorov v pondelok 7.1.2019 sme sa zaoberali zdobením porcelánových pohárov, tanierikov, pletením pedigových košíčkov a inými ručnými prácami.

Veríme, že si nájdete čas a prídete do múzea stráviť príjemné, zaujímavé a tvorivé dopoludnie. Vítaný je každý bez rozdielu veku.

Foto: z archívu LMR          MpS – 7.1.2019 – Zdobenie porcelánu + pedigovanie