TS – KvM – bábika Pančucháčik – 14.5.2019

Názov podujatia :      BÁBIKA PANČUCHÁČIK – tvorivá dielňa z cyklu Múzeum pre seniorov
Usporiadateľ:             Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :     utorok 14.5. 2019
Miesto konania:         Liptovské múzeum v Ružomberku

V pondelok 6.5.2019 sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) zišli záujemkyne o tvorenie  z okresov Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Dolný Kubín na ďalšej tvorivej dielni pre verejnosť z cyklu Kreatívne v múzeu pri pletení z papiera, z pedigu, z vlny,  vyšívaní, háčkovaní  a vytváraní zaujímavých recy vecí.

Nasledujúce dve tvorivé dielne z technických príčin budú v utorok 14.5. a potom až 28.5.2019 v obvyklom čase – od 9:00 -11:00 hod.

V utorok 14.5. 2019 sa vrátime k recyklovaniu. Z nylonových pančúch začneme šiť  pančucháčikové bábiky, na zhotovenie ktorých budeme potrebovať: silonku, výplň (Vatelín), ihlu, niť, nožnice, látku, čipku, drôt (na ruky), vlnu (alebo konopä na vlasy),  tavnú pištoľ, stuhu, žmurkacie oči (alebo kúsok bieleho výkresu, prípadne  2 veľké biele gombíky+ akrylové farby),  štetec, umelé riasy na mihalnice, šminky (rúž, tiene na oči, púdrenku   alebo stačia  farebné kriedy).

Vítaný je každý, kto má čas a chuť stráviť príjemné kreatívne dopoludnie v múzeu.

Foto.  Z archívu LMR                 KvM – Pletenie z papiera a z pedigu – 6.5.2019