TS – Ekologický deň v múzeu – vyhodnotenie

Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :   24.4. 2018
Miesto konania:      Liptovské múzeum v Ružomberku

V štvrtok 25.4. a v utorok 30.4. v Liptovskom múzeu v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) prebiehal  10. ročník podujatia Ekologický deň v múzeu. Počas dvoch dní sa ho zúčastnili žiaci ZŠ  sv. Vincenta, ZŠ Klačno, ZŠ Zarevúca, ZŠ  Biely Potok, ZŠ Ludrová, deti zo Špeciálnej základnej školy v Liptovskom Jáne a žiaci – klienti  z Diagnostického centra J. Jančeka v Ružomberku.

Podujatie ponúkalo niekoľko aktivít, z ktorých si jednotlivé školy mohli vybrať tú, ktorá im najviac vyhovovala.

V prvý deň sa 3 odborných prednášok zoológa Ing. Hriadela  zúčastnilo 55 detí a 3 učitelia.

Tvorivé dielne – tak ako v prvý deň podujatia, tak aj druhý deň boli zamerané na recyklovanie. Z prázdnych plechoviek a práízdnych fliaš z kávy, ktoré deti vyzdobili papierovými ruličkami, kúskami moosgummi, vaječnými škrupinami alebo zvyškami farebnej vlny – vznikali zaujímavé tužkovníky a vázičky vhodné ako darček k blížiacemu sa sviatku Dńu matiek. Za dva dni 8 tvorivých dielní absolvovalo spolu  138 detí a 12 učiteľov.

Medzinárodnú fotografickú výstavu STROM a prírodovedné expozície za dva dni videlo 136 detí a 17 dospelých.

Spolu za obidva Ekologické dni (25.4. a 30.4. 2019) sa v múzeu  vystriedalo  359 ľudí, z toho bolo 329 detí a 30 dospelých.

Foto: z archívu LMR                              Ekologický deň – 25.4. a 30. 4.2019