Ručné práce v starej škole v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline

Od 14. 5. 2018 do 22. 6. 2018 pripravilo Múzeum liptovskej dediny v Pribyline vzdelávací program pre žiakov základných škôl. Okrem prehliadky areálu sa žiaci zapojili aj do tvorivých dielní. Oboznámili so spôsobom života v minulosti, navštívili domácnosti šľachty, zemanov, richtára, ale aj roľníkov a remeselníkov a školu v ktorej sa deti v minulosti učili. Súčasťou vyučovania boli okrem písania, čítania a počítania aj ručné práce. Žiaci si mali možnosť vyskúšať výrobu vrecúšok na bylinky a pletených bičov. Rozpoznávať rastliny a byliny sa naučili v bylinkovej záhrade a skúsili si výrobu vlastného herbára. Odmenou za vynaložené úsilie bol hotový výrobok, ktorý si žiaci zobrali domov. Dúfame, že spolu s ním si so sebou odniesli aj vedomosti, príjemný zážitok a dobrý pocit z času stráveného v múzeu v prírode.