Prechádzka po lese - 11.4.2024 - ZŠ Dončova

Štvrtok 11.4. 2024 v Liptovskom múzeu v Ružomberku dopoludnie bolo venované druhákom zo ZŠ Dončova, ktorí do múzea prišli na objednaný vzdelávací program PRECHÁDZKA PO LESE. Tento sa z väčšej časti odohrával v prírodovednej expozícii .

15

V úvode, po krátkom privítaní a predstavení sme s deťmi navštívili “rozprávkový les“, kde sme sa stretli aj s lesnými zvieratkami, povedali sme si, čo je to les, ako sa treba v lese správať, čo tam môžeme a čo nemôžeme robiť, aké stromy, rastliny a plody tam môžeme nájsť, ukázali sme si vetvičky, šišky a listy zo stromov, kroviny a rastliny, ktoré môžeme vidieť na prechádzke cestou do lesa.

Formou riadeného rozhovoru, objektového a zážitkového učenia aj herných prvkov sme si vysvetlili proces vysadenia a rastu stromov, ba spomenuli sme aj lesnú škôlku. Prečítali sme si rozprávky o semienku a o pyšnom strome, vyplnili sme si obrázkový pracovný list s vetvičkami a šiškami stromov a vymaľovali a zlepili sme si 3D omaľovánku.

V našom programe sme využili prvky z jedného dňa školského vyučovania a tak sa deti mohli na chvíľu ocitnúť na hodine vlastivedy, slovenského jazyka, resp. literatúry, výtvarnej a telesnej výchovy.

Ďakujeme pani učiteľke a deťom za záujem o náš program a za návštevu.

Tešíme sa na stretnutie pri ďalších podujatiach.