MÚZEUM AKO HO NEPOZNÁME – CSS TROJLÍSTOK – 10.4.2024

V stredu 10.4.2024 navštívili Liptovské múzeum v Ružomberku klienti Centra sociálnych služieb, sv. Anny 4 v Ružomberku, aby sa prostredníctvom vzdelávacieho programu MÚZEUM AKO HO NEPOZNÁME oboznámili s múzeom, jeho históriou, jednotlivými expozíciami a tým, čo všetko zahŕňa práca v múzeu.

12

V úvode sme im prostredníctvom fotografií priblížili 112 ročnú históriu vzniku múzea a povedali sme si aj o jeho zakladateľoch. Zamerali sme sa na to, aby sme im zrozumiteľným a názorným príkladom objasnili, čo to múzeum je, na čo múzeum slúži, čo sú to exponáty, zbierky, depozitáre... Cez vybrané zbierkové predmety a pracovné pomôcky sme im sprostredkovali informácie o niektorých pracovných pozíciách pracovníkov múzea a naznačili sme im cestu obyčajnej, na prvý pohľad možno nepotrebnej veci, z ktorej sa môže stať stane vzácny zbierkový predmet - exponát.

Súčasťou programu bola aj prehliadka expozícií, v ktorých sme im na exponátoch ukázali výslednú prácu zamestnancov na niektorých pracovných pozíciách.

Ďakujeme im za návštevu a tešíme sa na budúce stretnutie.