Na tvorivej dielni sa stretli dve generácie

Do Národopisného múzea Liptovský Hrádok zavítali na tvorivú dielňu dve generácie – starí rodičia a ich vnúčatá.

Základná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku v Liptovskom Jáne  patrí k našim vzácnym návštevníkom. Už niekoľko-krát sme sa spoločne stretli na tvorivých dielňach. Vždy sa snažíme o to, aby  čas, ktorí venujeme tvoreniu bol využitý efektívne a účelne. Inak tomu nebolo ani dňa 17.7.2019. Zhotovili  si  suchým plstením  brošne, ktorými si prizdobili saká, kardigány, blúzky aj tričká…

Sme veľmi potešení, že produkty, ktoré vznikajú  na  tvorivej dielni v našom múzeu, poslúžili napríklad na reprezentačné účely a dodekorovanie výstavných priestorov „Nášho dedičstva“ a tiež Informačného centra  Liptovský Ján.

„Slovenský strom“ bol vyzdobený bábikami z modrotlače, ktoré zhotovili seniori na predchádzajúcej tvorivej dielni.

Opäť sa tešíme na ďalšie spoločné chvíle pri kreatívnom tvorení.

Ďakujeme.